Графік роботи

Пн. - Пт.: 09:00 - 18:00

Сб.: 9:00 - 15:00

Нд.: вихідний

ua

Вхід

Реєстрація
Введіть ім'я
Введіть прізвище
First name is not valid!
Last name is not valid!
Це не адреса електронної пошти!
Введіть адресу електронної пошти
Користувач з таким email вже зареєстрований!
Введіть пароль
Enter a valid password!
Please enter 6 or more characters!
Please enter 16 or less characters!
Passwords are not same!
Підтвердіть згоду з правилами та умовами
E-mail або пароль неправильний!

Дров’яний камін у квартирі: чи можна обігріти взимку свою квартиру?

З наближенням холодів все більш гостро постає питання обігріву житла. Завбачливі господарі заздалегідь перевіряють справність опалювальних пристроїв та оцінюють можливість установки додаткових джерел тепла.

На відміну від власників приватних будинків, мешканці багатоповерхівок не завжди можуть втілити в життя мрію про камін у вітальні через технічні обмеження загальної системи опалення будівлі.

Актуальні правила установки каміна в квартирі

Згідно з діючими на даний момент законами, опалювальний прилад такого типу дозволено інсталювати лише у приміщеннях на останньому поверсі. У випадку з кількарівневими квартирами камін можна розміщувати на нижньому рівні, проте лише якщо другий рівень квартири межує з дахом. Основна вимога – це планування системи таким чином, щоб димохід не перешкоджав експлуатації загальних комунікацій будинку та був відокремлений від вентиляційної системи.

Установка каміну у приміщенні, що знаходиться не під дахом, може потребувати проведення димоходу через квартири з верхніх поверхів. У цій ситуації слід отримати дозвіл від пожежної служби, письмову згоду від сусідів зверху, законодавчо оформити процедуру перепланування їхніх квартир та оплатити ремонтні роботи за свій рахунок.

Що слід врахувати перш, ніж купувати камін у квартиру

На шляху до реалізації проекту облаштування дров’яного каміна в квартирі можуть виникати такі перешкоди:

1.      Димохідні системи у багатоповерхових будинках переважно підходять для центрального або індивідуального типів опалення й можуть бути не розраховані на викиди від спалювання деревини.

2.      Невідповідність довжини димоходу. У короткому димоході може бути недостатньо тяги, а у довгому, навпаки, тяга може бути дуже сильною, що, в свою чергу призведе до надмірної витрати палива. Також може статись так, що у довгому димоході дим буде занадто сильно охолоджуватись й тяга повністю зникатиме.

3.      Узгодження експлуатації каміна з законодавчими нормами. Перш, ніж встановити цей опалювальний пристрій у своїй квартирі, конструкція приміщення повинна бути обстежена спеціалістами. Також слід переконатись, що димохід не буде негативно впливати на зовнішній вигляд будівлі. Підтвердити це можуть архітектурні державні інституції.

Планування сучасних новобудов передбачає можливість установки дров’яного каміна. Тож мешканцям цих будинків не доведеться витрачати час на перераховані вище кроки. Придатною для облаштування дров’яного каміна може бути й димохідна система будівель старого планування, де передбачалось, що опалюватись вони будуть за допомогою дров.

Узгодження всіх нюансів й підготовка до установки каміна може забирати багато часу та сил. Та ми переконані, що найприємнішим пунктом у цьому процесі стане вибір самого каміна в магазині Кахель Plus. Широкий асортимент товарів, зручна навігація по сайту й можливість отримати кваліфіковану консультацію в телефонному режимі значно полегшить вам життя й дозволить придбати бажану модель каміна для квартири у короткий час.

 

Назад